Pentonville hapishanesinden iki mahkum kaçtı!

File photo dated 29/04/13 of of the entrance to Pentonville Prison, London, as the Metropolitan Police have launched a murder investigation into an attack at the prison, at around 3.30pm on Tuesday. PRESS ASSOCIATION Photo. Issue date: Wednesday October 19, 2016. A prisoner has been arrested following a stabbing which left one inmate dead and two others in critical condition. See PA story POLICE Pentonville. Photo credit should read: Anthony Devlin/PA Wire

İngiltere Adalet Bakanlığının bugün öğle saatlerinde yaptığı açıklamaya göre, Kuzey Londra’da bulunan Pentonville hapishanesinden iki mahkûm bulundukları hücreden kaçtı.

Sky News’tan Suç Muhabiri Martin Brunt, yaptığı açıklamada iki mahkûmun hücrelerinde iki vitrin mankenini kullanarak kaçışlarına süs vererek ortadan kaybolduklarını açıkladı. Prison Officers’ Association’dan Sky News’a konuşan Mike Rolfe, mahkûmların hücre barlarını kırarak kaçtıklarını ve duvara tırmanarak binadan çıktıklarını belirtti. Rolfe, açıklamasında böyle bir durumun dıştan yardım olmadan yapılmayacağını ve muhtemelen mahkûmların kaçmaları için önemli yardımlar aldığını belirtti.

Geçtiğimiz ay yine manşetlerde önemli yer tutan Pentonville hapishanesinde 21 yaşındaki bir mahkûm, hapishane içerisindeki bir kavgada bıçaklanarak öldürülmüştü. Islington polisi mahkûmların aranması için kırmızı alarm verdi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.