Rus RT kanalı: İngiltere bankasındaki hesaplarımız donduruldu

 _91950834_c640775e-f934-4675-9a5d-37771c58c6cd

İngiltere’nin önde gelen bankalarından Natwest’in, Rusya’nın resmi yayın organları ağının bir parçası olan Russia Today’in hesaplarını dondurduğu bildirildi.

Russia Today Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan olayı, Twitter üzerinden paylaştığı “Britanya’daki tüm hesaplarımızı, ‘yeniden değerlendirmeye gerek görmeden’ kapattılar. Basın özgürlüğü kutlu olsun” mesajıyla duyurdu.

Hesapların bulunduğu NatWest bankasından bir açıklama talep eden Russia Today, bu isteklerinin de yanıtsız kaldığını söyledi.

NatWest’in hesap dondurma kararı, İngiltere ve Amerika’nın Rusya ve Suriye hükümetlerini Halep’i hedef alan hava saldırıları konusunda uyarmasını izliyor.

RT’YE YAPTIRIM UYGULANMIŞTI

İngiltere’de yayınları denetlemekle görevli kurum Ofcom, Kremlin destekli haber kanalına, ‘taraflı haber yaptığı gerekçesiyle’ yakın zamanda yaptırım uygulamıştı.

Bu yaptırım kararı, Russia Today’in, BBC’yi, ‘Suriye’de sahte kimyasal saldırı haberi yapmakla’ suçladığı bir yayına ilişkin verilmişti.

Ofcom, söz konusu iddianın yer aldığı haber programının yönlendirici olduğuna sonucuna varmıştı. (BBC Türkçe)

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.