Hollande: İngiltere’yle artık üyelikten çıkış müzakereleri sürdürülecek

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande

Paris‘te Avrupa konulu bir konferansta konuşan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, şunları söyledi: “Onlar (İngilizler), AB‘den ayrılma yolunda karar aldı. En kötü davranış onların bu seçimine karşı çıkmak veya AB kurumlarının doğruluğunu sorgulamak olur. İngiltere‘yle artık üyelikten çıkış müzakereleri sürdürülecek. Bundan sonra, serbest dolaşım gibi AB‘nin ilkelerini korurken, bu müzakereler nasıl sonuçlanacak bakmamız gerekecek.”

Hollande, İngiltere‘nin AB üyeliğinden çıksa bile Avrupa savunmasında yine önemli rol alması gerektiğini savundu. İngiltere‘de 23 Haziran’da düzenlenen referandumda, AB üyeliğinden çıkılması yolunda karar çıkmıştı.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.