Sokağa çöp atmanın cezası 400 pound oldu

cllr-ahmet-fly-tipping

Haringey Belediyesi tarafından 14 Ekim tarihinde alınan yeni bir karar ile, sokaklara çöp atmanın cezasını 80 pounddan 400 pounda yükseltti.

Çevreye ve doğaya zarar verici hareketlerin maksimum düzeyde önlenmesi çerçevesinde alınan yeni karar ile, çevreyi kirletici her türlü eylem bundan böyle 400 pound ile cezalandırılacak.

Haringey Belediyesi’nden Çevre müşaviri Peray Ahmet (Cllr), alınan kararın Haringey’i temiz ve düzenli tutmak amacına hizmet edeceğini belirtirken şunları söyledi:

“Sokaklara atık bırakımı ve kamusal alanların kirletilmesi toplumu ciddi anlamda rahatsız eden bir durum. İş partnerimiz Veolia ile sokaklarımızı daha temiz ve düzenli tutma amacımız doğrultusunda aldığımız bu yeni ceza kararının, Haringey’i temiz tutma isteğimizin ciddiyetini yeterince gösterdiğini düşünüyorum.”

Etiketler
Daha fazla göster

Bir yorum

  1. O yuzdenmi yemek artiklarini almiyorlar iki hafta alinmadi en son ben kendim goturdum benim yan komsu coplerini sokaga birakiyor bur aydir kapinin onu les kokuyor kimse bakmiyor

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.