Gece metrosuna Jubilee Line takviyesi

gece-metro

Londra’da geçitiğimiz Ağustos ayında faaliyete giren Gece Metrosu servislerine Jubilee Line takviyesi yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre, Ağustos ayından itibaren hafta sonları 24 saat hizmet veren Central Line ve Victoria Line metro hatlarına bu hafta sonundan itibaren Jubilee Line da eklenecek. Hafta sonu gecelerinin en büyük problemi olan ulaşım sorununu çözmek amacı ile başlatılan 24 saatlik metro projesine Jubilee Line’ın eklenmesi ile birlikte Londra’nın en önemli transfer noktaların servis veren metro sayısı üçe yükselmiş olacak.

Bu hafta sonunda Stratford ve Stanmore arasında çift yönlü olarak hizmet verecek olan hatta, her 10 dakikada bir metro servisinden yararlanabilecek.

Canary Wharf, Waterloo ve London Bridge gibi önemli transfer istasyonlardan geçen Jubilee Line, O2 Arena ve Wembley Stadyumu’na gitmek isteyen yolcular için ise en kolay ulaşım aracı olma özelliğine sahip.

gece-metro-2

Central Line ve Victoria Line ile başlatılan gece metrosu servisini haftada yaklaşık 110 bin kişi kullanırken, bu haftadan itibaren servise Jubilee Line’ın eklenmesi ile yolcu sayısının yaklaşık 150 bin civarında olması bekleniyor.

Öte yandan gece metrosu servisine Sonbahar sonuna kadar Northern Line ve Piccadilly Line hatlarının eklenmesi bekleniyor.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.