Harvey Nichols Türk tasarımıyla buluştu

Fotoğraflar: Yunus Dalgıç

Haber: Onur Uz & Yunus Dalgıç

Ünlü İngiliz perakende zinciri Harvey Nichols, “Jeanious Turks” adlı sergisinde 11 Türk tasarımcının kot odaklı tasarımlarını Londra ile buluşturdu. Birçok ünlünün katıldığı sergiye ilgi yoğun oldu.

“İngiliz stiline Türk dokunuşları” ismi altında sergilenen tasarımlar, Harvey Nichols’ın Türkiye’deki 10. yılına ithafen sergilendi. İngiliz moda anlayışı ve Türkiye’nin etnik doğu-batı esintilerinin bir bileşkesi olarak sunulan eserlerde, oryantalist dokular dikkat çekti.

Tasarımcılar arasında Çiğdem Malkoç, Dicle Kayek, Esra+Tuba, Kia Ora, Lug Von Siga, Mehtap Elaidi, Nida Bulut ve Oopscool, Selma Çilek, T.A.G.G ve VSP gibi önemli isimler bulunan sergiye, Demsa Retail Group Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan’ın yanı sıra İngiltere Kent Prensesi Michael da katıldı.

Sergi açılışına aynı zamanda Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ve eşi Esra Bilgiç, Elçi Müsteşar Güçlü Cem Işık ve eşi, Müsteşar Sercan Evcin, Ticaret Müşaviri Aytuğ Göksu, modacı Zeynep Kartal, Harvey Nichols’un Grup CEO’su Stacey Cartwright, Türkiye Genel Müdürü Simge Telman ve Revna Demirören gibi daha birçok Türkiye ve İngiltere moda/sanat/politika dünyasından isim katıldı.

5 Ekim Çarşamba günü açılışı yapılan sergi, 9 Ekim’e kadar Harvey Nichols’un Kensington şubesinde sergilenmeye devam edecek.

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.