UKIP Lider adayı Avrupa Parlamentosunda saldırıya uğradı

Kaynak: ITV News
Kaynak: ITV News

Brexit sonrası eski UKIP Lideri Nigel Farage’ın parti yönetiminden çekilmesi üzerine yeni lider adayları arasında en şanslı görülen isim, Steven Woolfe, bugün Strasbourg’daki Avrupa Parlamentosunda bir vekil tarafından yumruklandı. Başına aldığı darbe sonrası kısa süre sonra bayılan Woolfe’un beyin kanaması geçirdiği ve durumunun ağır olduğu belirtildi.

DailyMail’ın haberine göre, Nigel Farage olay sonrası yaptığı açıklamada “Durumunun ciddi olduğunu anladığım iş arkadaşım Woolfe’a yapılan saldırıdan dolayı çok üzüntülüyüm” dedi. UKIP’ten bir sözcü ise, Steven Woolfe’un olaydan kısa süre sonra hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Saldırının hangi vekilden geldiği hala belirsizliğini koruyor olsa da, Mike Hookem MEP’nin kavganın içinde olan isimler arasında olduğu belirtiliyor.

Evli ve bir çocuk babası Woolfe’un bugün aynı zamanda 49. yaş günü. (DailyMail)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.