Yaz bitmeden Londra’da yapmanız gerekenler

1

Her daim popülerliğini koruyan Londra’da yapmanız gereken 7 aktivite.

Londra’da yaşıyorsanız ya da yaz bitmeden Londra’ya gelme planınız varsa kaçırmamanız gereken aktiviteleri sizler için derledik.

  1. Bu yıl Kraliçe’nin 90. yaş günü kapsamında 11 Haziran’da şehirde pek çok kutlama ve etkinlik gerçekleşti. Kraliçe’nin doğum günü coşkulu bir şekilde kutlanırken düzenlenen etkinlikler, organizasyon ve sergiler ilgi çekiciydi. O etkinlikleri kaçırdığınız için üzülmeyin. Yaz bitmeden Londra’da kraliçenin kutlama etkinlikleri kapsamında sergiler hala devam ediyor. Kraliçe’nin yaşadığı Buckingham Palace’ta özel odalar dışında pek çok odayı ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda 23 Temmuz’dan 2 Ekim’e kadar Devlet Yaz Odası da görülebilecek yerler arasında.
  2. Shakespeare’in 400. ölüm yıldönümü kapsamında pek çok oyununu Londra tiyatrolarında izleyebilir, kafe ve açık alanlarda düzenlenen Shakespeare etkinliklerine katılarak tiyatroya doyabilirsiniz.
  3. 3Londra’nın en ünlü galerilerinden biri olan The Saatchi Gallery’nin Exhibitionism sergisinde ünlü rock grubu The Rolling Stones’un pek çok kostümünü, sahne tasarımları ve soyunma odasından objeyi 4 Eylül’e kadar görme şansı elde edebilirsiniz.
  4. Londra ile adeta özdeşleşen ünlü müze Tate Modern’e bu yaz 10 yeni alan eklenerek şehre yeni etkinlik ve sergiler getirilmesi amaçlanıyor. Dolayısıyla yaz boyunca en yeni sanat sergilerini ve müzenin değişen yüzünü ilk görenlerden biri siz olabilirsiniz.
  5. Bu yaz Londra’da eğlencenin tadını doyasıya çıkaracağınız noktalardan biri de Notting Hill Festivali olabilir. 28 Ağustos’ta başlayan bu festival iki gün boyunca sürecek. Renkli dansları, etkinlikler ve pek çok insanın katılımı ile gerçekleşecek bu festival eğlence düşkünlerini buluşturacak.
  6. Great British Beer Festival kapsamında Ağustos ayında düzenlenecek etkinliklerde özel İngiliz biralarının tadına bakabilir ve alanda pek çok etkinliğe katılabilirsiniz.
  7. Rio Olimpiyatları her ne kadar Brezilya’da yapılsa da Londra’da da gerek sokaklarda gerekse Londra Köprüsü üzerinde pek çok ışık gösterisi ve şov gerçekleşiyor. Ağustos ayı boyunca şehirde çeşitli Rio temalı etkinliklerle eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

2

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin