Londra gece metrosuna 1 hafta kala!

undergroundplatform0209a

Londra’da uzun zamandır planlarının sürdüğü ancak hayata geçirilmekte hep gecikmelerin yaşandığı 24 saat metro (tube) dönemi, bu hafta sonu itibariyle başlıyor.

Transport for London (TfL) Victoria ve Central hatlarında 24 saatlik dönemin 12 ve 13 Ağustosta hayata geçirileceğini açıkladı. Hafta sonu yapılacak sürüşlerin sadece deneme amacıyla yapılacağını belirten TfL, Ağustos ortası itibariyle seferlerin resmi bir şekilde Londra yolcularına açılacağını belirtti.

Yeni 24 saatlik metro hizmetiyle 2,000 tam zamanlı iş fırsatlarının da açıldığı TfL’de, yapılacak seferlerin Londra ekonomisine 360 milyon Sterlin kadar katkıda bulunacağı öngörülüyor.

TfL müdürlerinden Mike Brown, konuya dair açıklamasında “Londra için harika bir haber. Londra’da özellikle Cumaları ve hafta sonları saat 22.00’dan sonra yaklaşık yarım milyon kişi metro kullanıyor. 24 saatlik hizmet sayesinde Londra ekonomisinde büyük bir canlılık bekliyoruz” dedi.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada “Londra artık tam anlamıyla erişilebilir bir şehir oldu. Londra’nın özellikle geceleri sunduğu harika sanatsal, kültürel ve eğlence aktivitelerine erişim anlamında gece metrosu çok büyük bir rol oynayacak” dedi. Central ve Victoria hatlarında etkin olacak 24 saatlik metro trenlerinin, sonbahar itibariyle Piccadily, Jubilee ve Northern hatlarında da başlaması bekleniyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.