“Mega Proje” için büyük alan satın alındı

MW-5-500x350

Enfield Belediyesi’nin “Mega Projesi” olarak bilinen “Meridian Water”, yapılanma sürecinde önemli adımlar atıyor. Enfield Belediyesi’nin milyonlarca pound harcadığı projede, istenilen arsanın 3 buçuk milyar pound ile satın alınarak projenin altın adımı atılmış oldu.

Projenin “Phoenic Wharf” bölgesinin satın alınmasıyla artık Enfield Belediyesi mega projenin 18 hektarlık bölgesine sahip olmuş oldu. Bu da, 5,000 yeni evin yapılacağı bölgenin önünde artık bir engel olmadığı anlamına geliyor. Barratt London ve SEGRO markalarının da öncülüğünde temelleri atılan Meridian Water, tamamlandığı zaman bölgeye tam 10,000 yeni ev ve 16 binden daha fazla tane yeni iş imkânı sunarak hem Enfield’a hem de Londra’ya büyük bir ekonomik canlılık kazandıracak.

Başlıksız-1
Cllr Ahmet Öykener – Cllr Alan Sitkin

Enfield Belediyesi’nden Çevre ve Yenilenme kabine üyesi Cllr Ahmet Öykener, durumla ilgili “Meridian Water projesi gittikçe büyürken, Enfield’ın acil olarak ihtiyaç duyduğu daha fazla ev ve konut imkanını çözmeye adım adım daha da yaklaşıyoruz” derken, Ekonomik Yenilenme ve İstihdam kabine üyesi, Cllr Alan Sitkin, “Meridian Water Enfield’ın ihtiyacı olan ev, iş ve kamusal tüm ihtiyaçların cevaplanacağı bir proje olacak. Özellikle on binlerce yeni iş imkânı ile Enfield sakinleri için yeni bir dönem açılacak” dedi.

İnşaatlarının 2017 baharında başlayacağı planlanan Mega Proje, ilk hazır ev ve konutlarını Aralık 2018’de bitirmiş olacak.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.