Çarli’nin Melekleri yakalandı

 

Çarli'nin Melekleri, Primark Mağazası'nda kameralara böyle yakalandı.
Çarli’nin Melekleri, Primark Mağazası’nda kameralara böyle yakalandı.

İngiltere’de “Çarli’nin Melekleri” isimli kadınlardan oluşan ve mağazalarda hırsızlık yapan çete 2 yıl hukuktan kaçtıktan sonra yakayı ele verdi.

Saida Isovic'in iki aylık hamile olduğu ortaya çıktı.
Saida Isovic’in iki aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

“Çarli’nin Melekleri” ismi takılan kadınlardan oluşan çete, İngiltere‘deki Derby yerleşim yerinde mağazalardan hırsızlık yapıyordu. İki yıl boyunca emniyet güçlerinden kaçan Saida Isovic (24) ve Ivana Ramic (24), Derby Crown Court’ta yargılandıktan sonra hapis cezalarına çarptırıldı.Isovic dokuz, Ramic de 11 ay hapis yatacak. Isovic’in iki aylık hamile olduğu avukatı tarafından açıklandı. Bu arada çetenin üçüncü üyesinin İngiltere’den kaçtığı belirlendi. Çetenin üçüncü üyesinin Bosna’da olma ihtimalinin yüksek olduğu, İngiliz polisinin bu konuda Avrupalı meslektaşları ile temasta bulunduğu öğrenildi.

GİYDİKLERİNİ SÜREKLİ DEĞİŞTİRDİLER

“Çarli’nin Melekleri” isimli çete, Birmingham’dan Derby’e her gün hırsızlık yapmak için geldi. Hırsızlık yaparken yakalanmamak için sürekli giydiklerini değiştirdiler. Kah uzun kıyafetler giydiler kah pantolonlar giydiler. Çete ilk olarak 8 Ekim 2013’te Primark mağazasından £2.000’lik kadın giyimlerini çaldıktan sonra CCTV kameralarına yakalanarak tespit edildi. Çetenin son olarak da bir kadının el çantasından yine £2,000 nakit para çaldıkları belirlnedi.

İngiliz polisi, çeteyi yakalamak için Mayıs 2015’ten beri çalışıyordu. Geçen hafta gelen bir ihbar çetenin sonunu getirdi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin