Enfield’deki çocuk hırsızının robot resmi yayınlandı

Capture2

Geçtiğimiz hafta olay yaratan Enfield’deki çocuk kaçırma girişiminin ardından Metropoliten Polisi, zanlının robot resmini yayınladı.

Kuzey Londra’nın Enfield bölgesi sınırları içinde yer alan Albany Park’ta bir kişi, 10 Mart Perşembe günü saat 16.30 sularında henüz ki yaşındaki bir çocuğu kaçırmaya çalışmıştı. Albany Park’ın yanındaki oyun alanında meydana gelen olayda 20’li yaşların ortası veya 30’lu yaşlarının başında olduğu tahmin edilen bir kişi 2 yaşındaki küçük kızı elinden tutarak kaçırmaya çalışmış, durumu fark eden annenin hızlı müdahalesi sonucu, çocuk hırsızı koşarak olay yerinden kaçmıştı.

Polisin başlattığı soruşturma paralelin de aranan kişinin olay anında Adidas kapüşon, siyah pantolon ve koyu renk ayakkabı giydiği ve siyah bir çanta taşıdığı kaydedilirken, görgü tanıklarının ifadelerine başvuran polis yetkilileri, zanlısının robot resmini kamuoyu ile paylaştı.

Kaçırma teşebbüsü sonrası bir açıklama yapan Enfield CID’den Dedektif Chris Rixon, “Neyse ki küçük kız olaydan bir yara almadan kurtuldu. Annesi ve çocuk için bu büyük tecrübe oldu” deyip, böyle durumlarla karşılaşanların parktaki bir kişiden veya polisten yardım istenmelerini söyledi.

İncelemelerin devam ettiğini belirten Metropoliten Polisi ise olay ile ilgili bilgisi olan kişilerin ve görgü tanıklarının 020 8345 3323 numaralı telefondan Enfield Polis teşkilatını ya da ‘0800 555 111’ numaralı telefondan Crimestoppers’ı aramaları çağrısında bulundu.

enfield

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin