Yaşlı şoförün çarptığı sekiz kız öğrenci yaralandı

 

KAZA

İngiltere’nin Liverpool kentinde dün 15.20 sularında meydana gelen kazada bir kız okulu yakınında 80 yaşında bir kadın şoförün kullandığı Peugeot marka aracın çarptığı kız öğrencilerden sekizi çeşitli yerlerinden yaralandı.

Yaşları 11-13 arası değişen yedi kız öğrenci Alders Hey Children’s Hospital’a, 16 yaşındaki bir başka kız ise daha ciddi yaralanmaları olduğu için Royal Liverpool University Hospital’a kaldırıldı.

Meyseyside Police’i tarafından yapılan açıklamada yaşlı araç sürücüsünün hafif yaralandığı, olay yerinde tedavi edildiği ve kazayla ilgili tutuklanmadığı belirtildi. Açıklamada, yaralanan öğrencilerin sağlıklarında hayati tehlike bulunmadığını da kaydetti. Ancak öğrencilerden altısında ciddi yaralanmalar bulunduğu, 11 yaşınadaki birinin kafa travması geçirdiği, 13 yaşındakinde kalça kırığı, bir başkasında  iki kolda kırıklar bulunduğu ifade edildi.

Öte yandan Belvedere Academy, kendi websitesi üzerinden yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki Akademimiz dışında ciddi bir kaza yaşandı. Öğrencilerimizdn altısı ciddi ama yaşamlarını tehdit etmeyen yaralar aldı. Acil servisler olay yerine çok hızlı bir şekilde gelerek, gerekli müdahaleleri yaptı” diye konuştu.

_88247849_44961ec5-17e6-4863-a42d-9f877bb90f52

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin