Michelle Obama, Cameron’ların misafiri

 

resim

ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama, kız çocuklarının eğitimiyle ilgili yürüttüğü kampanya çerçevesinde İngiltere’nin başkenti Londra’da temaslarda bulundu.

Kentin doğusunda, Bangladeşlilerin yoğun olarak yaşadığı ve düşük gelirli ailelerin çocuklarının gittiği Mulbery Kız Okulunu ziyaret eden Michelle Obama, burada yaptığı konuşmada kız öğrencilere seslenerek, “Sizler gibi genç kızlar parlamentolarımızın, mahkemelerimizin, üniversitelerimizin başında olacak. Bu harika okuldan alacağınız harika eğitimle her şeyiniz olacak ve hayallerinizi gerçekleştireceksiniz” dedi.

200 MİLYON DOLARLIK EĞİTİM YATIRIMI

Ziyaret kapsamında kız çocuklarının eğitimini desteklemek için ABD ile Birleşik Krallık arasında yaklaşık 200 milyon dolarlık bir yatırım programı üzerinde mutabık kalındı.

Michelle Obama Londra ziyareti çerçevesinde ayrıca, Kensington Sarayı’nda Prens Harry ile görüştü. Görüşmede emekli askerlere ve ailelerine destek konusu ele alındı. Obama daha sonra İngiltere Başbakanı David Cameron ve eşi Samantha ile Başbakanlık konutunda bir araya geldi.

DÜNYADA 62 MİLYON KIZ ÇOCUĞU OKULA YOLLANMIYOR

“Bırakın Kızlar Öğrensin” girişimini desteklemek amacıyla geldiği Londra’daki ziyareti çerçevesinde Michelle Obama, İngiliz Financial Times gazetesine bir makale de yazdı. “Bütün okulların kapılarını kızlara açın” başlıklı makalesinde Obama, dünya genelinde 62 milyondan fazla kız çocuğunun okula gidemediğine dikkati çekerek, bunun “üzücü bir adaletsizlik” olduğunu bildirdi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin