Milli Takım Kaptanı belediye başkanı adayı olacak

 

40 yaşında bulunan Sol Champbell, Muhafazakar Parti'nin adayı  olarak seçime girmek istiyor.
40 yaşında bulunan Sol Champbell, Muhafazakar Parti’nin adayı olarak seçime girmek istiy

İngiltere Milli Futbol Takımı’nın eski kaptanı Sol Campbell, 2016 Mayıs ayında yapılacak seçimlerde başkent Londra’nın belediye başkanı olmak için aday adayı oldu.

İngiltere Premier Lig takımlarından Tottenham, Arsenal, Portsmouth ve Newcastle United’da forma giyen ve 4 yıl önce aktif futbol hayatını noktalayan 40 yaşındaki Campbell, Muhafazakar Parti’nin adayı olabilmek için yarışacak.

Sol Champbell, İngiliz Milli Takımı'nın yanısıra, Arsenal, Tottenham, Porstmouth ve Newcastle United formalarını giymişti.
Sol Champbell, İngiliz Milli Takımı’nın yanısıra, Arsenal, Tottenham, Porstmouth ve Newcastle United formalarını giymişti.

İngiliz basınına yaptığı açıklamada, Londra’yı herkes için değiştirmek istediğini belirten Campbell, “Önde gitmeyeceğimi biliyorum. Ortaya yeni bir şey koyacağım. Bu benim için yeni bir yol. Yapmam gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. İşçi sınıfından geliyorum. Benim için hiçbirşey kolay olmadı, çok çalıştım. Şimdi öğrendiklerimi, kazandıklarımı geri verme zamanı” ifadelerini kullandı.

Muhafazakar Parti’den yapılan açıklamada ise “Sol Campbell gibi kişilerin adaylığını koymasından ve Londra’nın geleceğiyle ilgili söz hakkı sahibi olmak istemesinden memnuniyet duyuyoruz. Burada söz konusu Londra’nın geleceğidir” denildi.

Campbell’ın yanı sıra işadamı Ivan Massow, Londra Belediye Başkan Yardımcısı Stephen Greenhalgh ve Londra Belediye Meclis Üyesi Andrew Boff da Muhafazakar Parti’den aday adayı oldu. Londra Belediye Başkanlığı görevini, 2 dönemdir Türk kökeniyle de bilinen Muhafazakar Partili Boris Johnson yürütüyor.

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.