İngiltere en eşitsiz ülke

EU-Flag

İngiltere’nin maaş ve gelir dağılımı gözetildiğinde Avrupa Birliği’nin en eşitsiz ülkesi haline geldiği açıklandı.

Avrupa Birliği’nin çalışma araştırmalarındaki resmi düşünce kuruluşu olan Dublin Yaşam ve Çalışma Koşullarının İyileştirilmesi Vakfı tarafından hazırlanan rapor, İngiltere’nin Avrupa Birliği içerisindeki en eşitsiz ülke haline geldiğini gösteriyor.

Rapora göre İngiltere’deki gelir dağılımı ve maaş adaletsizlikleri Avrupa genelindeki eşitsizlik artışının da sebeplerinden biri durumunda.

Raporda AB’deki eşitsizliğin ABD’dekinden düşük olduğu söylenirken, İngiltere’nin buna istisna oluşturduğu da söyleniyor. AB içerisindeki en eşitsiz ülkelerin İngiltere, Letonya ve Portekiz olduğu aktarılırken, hükümetlerin artan eşitsizliğe karşı adımlar atması tavsiye ediliyor.

İngiltere sendikalar federasyonu TUC yetkilisi Paul Sellers, hükümetin gelir adaletsizliğini azaltacak güce sahip olduğunu belirterek, sendikalara saldırmak yerine maaş artışlarına gidilmesi ve yeni işler yaratılması gerektiğini aktarıyor.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.