Anadolu Kültür Festivali 22 Mayıs’ta başlıyor

3B2A0165

Londra’da düzenlenen ve geleneksel hale gelen ‘Anadolu Kültür Festivali’ zengin bir program ile kapılarını dokuzuncu kez açmaya hazırlanıyor. Londra’da Süleymaniye Kültür Merkezi ile Anadolu Toplum Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Anadolu Kültür Festivali’nin dokuzuncusu, 22 ile 25 Mayıs tarihleri arasında Clissold Park’ta gerçekleşecek.
Festival Düzenleme Komitesi’nin verdiği bilgiye göre, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda dört gün sürecek olan festivalin büyük açılışı 23 Mayıs Cumartesi günü olacak ve Festival 25 Mayıs pazartesi akşamı sona erecek. Geçtiğimiz yıl festivalin açılışına TC Londra Büyükelçilik Temsilcileri, KKTC Londra Temsilciği, İngiliz Milletvekilleri, siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılmıştı. Yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği ve bu yıl daha fazla ilgi görmesi beklenen festivale, sponsor olarak birçok firma destek veriyor.

35 ÇADIRDA FARKLI ETKİNLİKLER

Bu yıl festivalde 35 farklı çadırda Anadolu kültürünü tanıtan etkinliklere yer verilecek. Anadolu’nun zengin mutfağından lezzetli ev yemekleriyle beraber, yağlı güreş turnuvaları ve Bursa Mehter Takımı’nın konserlerine, Nasreddin Hoca, İbiş, Karagöz ve Hacivat gölge oyunu ve süpriz sanatçılar da ziyaretçilerle beraber olacak.

HACIVAT İLE KARAGÖZ OYUNLARI

Farklı İngiliz okullarından ve her yaş grubundan binlerce öğrenci festivalin ilk iki gününde festivali ziyaret ederek Anadolu Kültür’ünü tanıma ve yemeklerini tatma fırsatı bulacak. Festival etkinlikleri kapsamında, Bursa Mehter takımı büyük açılışta yer alacak. Yoğun bir etkinlik programının olacağı festival süresince, Hüseyin Goncagül ve tiyatro grubu tarafından, İbiş ve Nasrettin Hoca skeçleri, Hacıvat ile Karagöz gölge oyunu ve Erkan Obüs – kukla gösterisi bu yıl da festivalin renkli bölümleri arasında yer alacak.

KUZU ÇEVİRME, AİLE PİKNİKLERİ

Ailelere çocuklarıyla birlikte eğlenme ve piknik yapma imkanı sunulacak festivalde, lezzetli ev yapımı tatlılar ile kuzu çevirme, kebap stantları yer alıyor. Anadolu mutfağının farklı lezzetleri festival süresince farklı çadırlarda ziyaretçilerin damak zevkine sunulacak. Festivalde geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da sanatçılar tarafından, geleneksel saray sanatları, el sanatları ve Anadolu’nun farklı yörelerine has sanat gösterileri workshopları gerçekleştirilecek.

3B2A2600

FESTİVAL SPONSORLUKLARI

Davut Yavuzhan, “Sekiz yıldır geleneksel olarak düzenlenen İngiltere’nin en büyük Anadolu Kültür Festivali’nde sponsor olarak başta Türk şirketleri olmak üzere İngiltere’de faaliyet gösteren şirketleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi. Festival komitesine 07872 012378 numaralı telefon yada www.anatolianfest.com web sitesi veya davut@anatolianfest.com mail adresinden ulaşılabilir.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.