382 otobüs hattı değişiyor

Türkçe konuşan toplumların yoğun olarak yaşadığı Southgate bölgesinden geçen 382 numaralı otobüs hattının güzergâhı değişiyor.

382 otobüs
Londra’da ulaşımı sağlayan Transport for London’ın yaptığı açıklamaya göre Southgate, Arnos Grove ve Mill Hill East üzerinden Finchley Central’a uzanan hat, bundan böyle Millbrook Park’a da gidecek.

Eski bir askeri kışla alanı olan Millbrook Park’ta Barnet Belediyesi yeni ilkokul ve doktor muayenesinin yanı sıra yüzlerce konut inşa ediyor.

382 no’lu hat bundan böyle Pazartesi-Cumartesi arası her gün gündüz saatlerde 15 dakikada bir Millbrook Park ile Southgate arasında işleyecek. Akşam saatlerinde ve Pazar günleri ise seferler yarım saatlik aralıklarla yapılacak.

TfL’den alınan bilgiye göre Londra çapında 700’ü aşkın otobüs hattı ve 7 bin 600 adet kırmızı otobüs var. Her sene 2.4 milyar yolcu taşıyan Londra otobüsleri, başkentin en çok kullanılan ulaşım araçlarının başında geliyor.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.