Bromley’de uyuşturucu operasyonu

Polisin Güney Londra’da bir eve düzenlediği baskında evin içerisinden 600 kök hint keneviri ele geçirildi
cannabis
Güney Londra’daki operasyonu sonucunda polis büyük miktarda uyuşturucu ele geçirdi

Güney Londra’da Türklerin yoğun olduğu bölgelerin başında gelen Bromley’deki bir eve yapılan polis operasyonu sonucunda evin içerisinde yetiştirilen 600 kök hint keneviri türü uyuşturucu ele geçirildi.

Piyasa değeri yaklaşık 250 bin İngiliz sterlini olan uyuşturucu olayıyla ilgili olarak iki şüpheli göz altına alındı.

Geçtiğimiz gün sözkonusu eve baskın yapan polis ekipleri evin içerisinde özel ısıtma ve aydınlatma sistemleri kullanılarak yetiştirilen tamamen olgunlaşmış 600 kök hint keneviri türü uyuşturucu madde buldu.

Baskın sırasında evde herhangi bir şüpheliye rastlayamayınca şüphelileri yakalamak için pusuya yatan polis öncelikle eve gelen 26 yaşındaki genç bir kadını tutukladı.

Soruşturmanın devamında ise Orpington bölgesine yapılan bir diğer operasyonla olayla ilgili olduğundan kuşkulanılan 23 yaşında bir erkek daha tutuklandı.

Olay hakkında açıklama yapan Polis Çavuşu Paul Law, bölge halkının huzur ve güvenliğini korumak için çalışmaya devam edeceklerini dile getirirken, halktan da bu yönde destek istedi.

Law, herhangi bir suç unsurundan kuşkulanan vatandaşların 101 numaralı telefondan Bromley Polisine ya da 0800 555 111 numaralı telefon üzerinden Crimestoppers’a bilgi vermelerini istedi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.