Enfield’daki suç oranı artış gösteriyor

Joanne McCartney, Enfield’da “daha fazla polise ihtiyaç var” dedi,
Joanne McCartney, Enfield’da “daha fazla polise ihtiyaç var” dedi,

 

Geçtiğimiz 12 ay sürecinde %28 oranında olan artış 1,267 şiddet içerikli suç olarak tanımlanıyor. Metropolitan Polisi’nin verilerine göre  genel olarak 2013 yılında suç oranı 4,518 iken 2014’ün sonlarına doğru 5,785 e ulaştığı belirtildi.

Londra genelinde artış gösteren şiddet içerikli suç oranı ise %24 olarak belirtildi. Raporda 2010 da yapılan genel seçimler sonrasında Enfield bölgesindeki üniformalı polis ve devriye gezen sivil polislerin sayısının 117 civarında azaltıldığı belirtildi. Polisten alınan verilere göre Enfield bölgesinde yaşayan vatandaşların %39 u bölgede yeterince polis görülmediği sonucuna varıldı. Görünürde olan sokakta dolaşan polis sayısının Londra genelinde çok az olduğu ve Londralıların %47 ‘si devriye gezen uniformalı polis hizmetinin yeterli olmadığı ortaya çıktı.

Haringey ve Enfield’ı Londra Büyükşehir Belediyesi’nde temsil eden, Joanne McCartney yaptığı açıklamada Enfield bölgesindeki %28 lik suç artışının aşırı derecede rahatsız edici olduğunu ve Londra Belediye başkanı Boris Johnson’un bu durum karşısında pek fazla yeterli olmadığını vurguladı. McCartney artan suçlardan dolayı Enfield Belediyesi bölgede görev yapmak üzere daha fazla polise ihtiyaç olduğunu duyurdu. Enfield Belediyesi’nin çevreden sorumlu meclis üyesi Chris Bond, yaptığı açıklamada bölge polisinin sıkı ve profesyonelce çalıştığını fakat yeterince polis görevlisinin olmadığını vurguladı.

Bond, Enfield Belediyesinin genç çetelere yönelik yapılan ‘Tackling Youths’ operasyonuna yarım milyon sterlinlik bütçe ayırdığını fakat bu uzun süreli operasyonda bölge halkının bölgenin güvenliği ile ilgili beklentileri ve endişelerinin olduğunu belirtti. Chris Bond Enfield’ın bu sorunların üstünden gelebileceğini fakat yeterli polis görevlisi olmadığını ifade etti.

 

policetape

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin