Bugünlerde takeaway yemeye özen gösterin!

Londra İtfaiye Teşkilatı(London Fire Brigade) düzenlediği kampanya ile vatandaşlara Christmas ve Yılbaşı akşamı dışardan yemek almaları çağrısında bulunuyor.
Londra İtfaiye Teşkilatı(London Fire Brigade) düzenlediği kampanya ile vatandaşlara Christmas ve Yılbaşı akşamı dışardan yemek almaları çağrısında bulunuyor.

 

 

 

Londra İtfaiye Teşkilatı(London Fire Brigade) vatandaşlara Christmas ve Yılbaşı akşamı evde yemek pişirmemelerini ve dışardan yemek almaları çağrısında bulundu.Teşkilat, internet sayfasında yayınladığı interaktif bir Londra Takeaway haritası ile, vatandaşlara hazır yemek almaları önerisinde bulundu. Kurum ayrıca tüketicilerin favori takeaway işletmelerini de sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak  ve haritada işaretleyerek, arkadaşlarını hazır yemek almaya teşvik etmelerini istedi.

Vatandaşların özellikle Christmas ve yeni yıl kutlamalarından dönerken, alkollü halde yemek pişirmekten kaçınmalarını isteyen İtfaiye, alkolden kaynaklı yangınların büyük bir çoğunluğunun, sarhoş vatandaşların yemek pişirmekistemelerinden kaynaklandığını vurguladı.

Geçen yıl Aralık ayında günde ortalama 15 yangın vakası ile karşılaşıldığını hatırlatan yetkililer, bu yangınların yüzde 40’ına alkollü halde yemek pişirme girişimlerinin neden olduğunu ve 50’den fazla kişinin yaralandığını veya hayatını kaybettiğini belirtiyor.

Noel gecesi dışarı çıkacak ve alkol alacak olan vatandaşlara evde yemek yapmak yerine kebap veya patates kızartması almalarını öneren itfaiye çalışanları sendikası da,  vatandaşlarınalkol aldıktansonra  evlerine döndüklerinde yemek yapmaya çalışmalarından endişe duydukları uyarısında bulundu.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin