Homofobik otobüs şoförü kriz yarattı

Otobüste yaşanan homofobik şoför krizi sosyal medya ve İngiliz basınında geniş yankı buluyor.
Otobüste yaşanan homofobik şoför krizi sosyal medya ve İngiliz basınında geniş yankı buluyor.

Londra’da bir belediye otobüsü şoförünün, yolcular arasında bulunan gay bir çifti otobüsten atması İngiliz basınında geniş yankı buluyor.
Ağustos ayında yaşanan ve mahkeme süreci kısa süre önce başlayan olayda şikayetçi konumundaki Jack James isimli yolcu, otobüs şoförüne yönelik şikayetinden vazgeçmeyeceğini vurguladı.

Blackheath bölgesinde 89 numaralı otobüste yaşanan olayda, erkek partneri ile seyahat eden James, partnerinin konuşurken kendisini öptüğünü gören otobüs şoförünün kendilerine bağırmaya başladığını ileri sürdü.
“Siz ikiniz ya otobüsümde bunları yapmayacaksınız ya da defolup gideceksiniz. Bu halinizi seyretmek istemiyorum” diyen şoför, gay çifti otobüsten inmeye zorladı.

Şehir içi ulaşından sorumlu Transport for London olayla ilgili soruşturma başlatırken, mahkeme kamera kayıtlarının incelenmesini bekliyor.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.