Türkiye çözebilir

 İngiltere Savunma Bakanı Fallon, Türkiye’nin terör örgütü IŞİD ile mücadeleye daha fazla dahil olduğunu görmek istediklerini belirtti.

İngiltere Savunma Bakanı Fallon, Türkiye’nin terör örgütü IŞİD ile mücadeleye daha fazla dahil olduğunu görmek istediklerini belirtti.

 

BBC’ye konuşan İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, Türkiye’nin terör örgütü IŞİD ile mücadeleye daha fazla dahil olduğunu görmek istediklerini belirterek, “Bu durum sadece ABD ve İngiltere’nin çözebileceği bir durum değil, bölge tarafından da çözülebilir. Türkiye kesinlikle yardımcı olabilir. Bu Türkiye için bir mesele. Bu nedenle Türkiye’nin daha fazla dahil olduğunu kesinlikle görmek istiyoruz. Ancak neticede bu Türk hükümetinin vereceği bir karardır” dedi.

IŞİD’e karşı verilen mücadeleye tüm uluslararası toplumun destek vermesi gerektiğini savunan Fallon, bölgedeki ülkeleri de koalisyona katkıda bulunmaya çağırdı. Bakan, Türkiye’nin Suriye’de hem uçuşa yasak tampon bölge oluşturulması talebinin gözden geçirilebileceğini kaydetti.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.