Brexit: Hükümetin ‘en kötü senaryolar’ raporu sızdırıldı

Brexit ile ilişkin ‘Makul en kötü durum’ Brexit senaryolarını özetleyen planlama raporu sızdırıldı.

Raporda, İngiltere’nin Kent bölgesinde 7 bin adet kamyonun uzun kuyrukları ve AB’ye geçişte önemli gecikmeler konusunda uyarılar vardı.

Guardian gazetesi tarafından görülen ‘Sınır ve Protokol Teslimat Grubu’ belgesinde, Eurostar müşterileri için iki saatlik ekstra gecikme tahminleri ile ilişkin detaylar bulunmaktaydı.

Ancak bir kabine ofisi sözcüsü yaptığı açıklamada, hükümetin bir tahminin aksine bir ‘gerilme senaryosu’ kullandığını belirtti. Kabine ofisi sözcüsü şöyle devam etti: ‘Sorumlu bir hükümet olarak, makul olan en kötü durum da dahil olmak üzere çok farklı senaryolar için kapsamlı hazırlıklar yapmaya devam ediyoruz. Bu ne olacağına dair bir öngörü veya tahmin değil, daha çok gerilme senaryosudur. Tüm olasılıklara hazır olmamızı sağlayan sorumlu bir hükümeti yansıtıyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.