Londra’da “Yemen” protestosu

İngiltere’nin başkenti Londra’da Yemen’e yönelik saldırıları nedeniyle Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ile bu ülkelere silah satan Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere protesto edildi.

BBC önünde toplanan protestocular, Başbakanlık binasına yürüdü. Yemen bayrakları ile “Saldırıları durdurun”, ” Yemen için adalet” yazılı dövizler taşıyan protestocular, “Yemen’i kurtarın”, “Birleşik Arap Emirliklerini boykot edin”, “Suudi Arabistan’ı durdurun” şeklinde slogan attı.

Yapılan konuşmalarda Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinin Yemen’e saldırıları düzenlediği ve silahları da İngiltere ile AB ülkelerinden aldığı belirtildi. İngiliz hükümeti ve AB’den bu ülkelere silah satışının durdurulması istendi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.