İngiltere, Türkiye ve Kıbrıs’a karantina uygulamayacak

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, 50’den fazla ülkeden gelenlerin dönüşte kendilerini karantinaya alma uygulamasına son verileceğini açıkladı.

Hükümetin açıkladığı listede yer alan ülkelerden gelenler için bu uygulama kaldırılacak. Uygulama 10 Temmuz’da başlayacak.

İngiltere yurt dışından gelenlere uygulanan 14 günlük karantinada Türkiye ve  Kıbrıs’a muafiyet getirdi.

Koronavirüs salgını sonrası ülkeler normalleşmeye devam ediyor.

İngiltere yurt dışından gelenlere uygulanan koronavirüs karantinasında Türkiye ve Kıbrıs’ı muafiyet listesine aldı.

Bundan sonra Türkiye veya Kıbrıs’tan İngiltere’ye gelenler 14 günlük zorunlu karantinada kalmayacak.

Ülkelerin listesi şöyle:

Avrupa

Avusturya, Andorra, Belçika, Hırvatistan, (Güney) Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, (Fransa’nın denizaşırı bölgeleri, muafiyete dahil edildiğinde ayrı olarak listelenecek), Almanya, Cebelitarık, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz (sadece Azor Adaları ve Madeira), San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre ve Türkiye.

Amerika
 
Antigua ve Barbuda, Bahamalar, Barbados, Bermuda, Kanada, Cayman Adaları, Dominika, Grenada, Jamaika, Martinik,
Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları, St Kitts ve Nevis, St Lucia, St Pierre ve Miquelon, St Vincent ve Grenadinler, Trinidad ve Tobago, Turks ve Caicos Adaları. 
Asya Pasifik
Avustralya, Brunei, Fransız Polinezyası, Hong Kong, Japonya, Macao, Malezya, Yeni Zelanda, Tayvan, Tayland, Singapur, Güney Kore, Vietnam Wallis, ve Futuna.
Afrika
Reunion
Antarktika
Britanya Antarktika Bölgesi
Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.