İngiltere karantina kurallarını gevşetiyor

İngiltere hükümeti, koronavirüs salgınının yayılmasına karşı tedbir amacıyla dış ülkelerden gelenlere yönelik 14 günlük zorunlu karantina uygulamasını toplam 50 ülke için kaldırıyor.

Hükümet şimdilik 14 günlük zorunlu karantina uygulaması Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya için kaldırdığını açıklandı. Diğer ülkelerin bu akşam açıklanması bekleniyor.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, hükümetin aldığı bu kararla ilgili olarak “Muhteşem ulusumuzun dikkatli bir biçimde tekrar açılmasında bugüne yeni bir işaret koyuyoruz” dedi.

Shapps, karantina zorunluluğunun iptal edilmesini, halk ve şirketler için “iyi bir adım” olarak nitelendirdi. 8 Haziran’dan bu yana geçerli olan 14 günlük karantina uygulaması, dış ülkelerden gelen İngiltere vatandaşlarını da kapsıyordu.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.