İngiltere’den KKTC’ye 5 milyonluk araba kaçakçılığı

Mert Işık(Sol), Martin Woodhouse(Orta), Derviş Çağlar(Sağ)

İngiltere’den Kuzey Kıbrıs’a 5 milyon poundluk araba kaçıran 7 kişi tutuklandı.

5 milyon pound değerinde toplam 120 adet aracı kaçıran ve KKTC’de sahte belgelerle bu araçları satan çete üyeleri, 14 aylık bir polis operasyonun ardından tutuklanıp mahkemeye çıkarıldılar.

Londra Gazete’nin polisten aldığı bilgiye göre, çete üyelerinden Derviş Çağlar(6yıl), Mert Işık(4yıl), Martin Woodhouse(6yıl), Ali Duman(18ay ve 150 saat toplum hizmeti), Bradely Young(18ay ve 150 saat toplum hizmeti) ve Mansha Khan(12 ay ve 150 saat toplum hizmeti) tutuklanıp hapis cezasına çarptırıldılar.

Çetenin diğeri üyesi Stephen Chromik ise Ağustos ayında mahkemeye çıkarılacak.

Derviş Çağlar ve Mert Işık, ‘Test Car’ adı altında kurdukları şirket ile araçların takip sistemini çıkararak sahte plaka ile KKTC’ye kaçırdıları tespit edildi.

City of London Polisi, her biri 40,60 ve 80 bin pond değerinde Audi,Range Rover, BMW ve Mercedes markalı araçlar ile 800 bin pound değerindeki mal varlıklarına el koyduğunu belirtti.

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.