Londra’da 6 yaşındaki çocuğu 10’uncu kattan iten sanık ömür boyu hapse çarptırıldı

Londra’da, 6 yaşındaki çocuğu öldürme niyetiyle Tate Modern Sanat Galerisi’nin 10’uncu katından aşağı iten genç ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Hakim, sanığın ‘adam öldürmeye teşebbüsten’ en az 15 yılı demir parmaklıklar ardında geçirmesine karar verdi.

Otistik spektrum ve kişilik bozukluğu olan Jonty Bravery adlı sanık, yakalandıktan sonra cezaevi yerine hastanede tutuluyordu. Old Bailey ağır ceza mahkemesinde görülen davada yargıç, 18 yaşındaki sanığın en az 15 yıl mahkum edilmesine hükmetti.

Bravery, ifadesinde bir gün televizyonda haberlere konu olmak istediği için birini öldürmeyi düşündüğünü söyledi. Bu korkunç planı için Ağustos 2019’da, 6 yaşındaki bir çocuğu seçen saldırgan, Tate Modern’in 10’uncu katından çocuğu aşağı itmişti. 30 metre yükseklikten 5’inci katın balkonuna düşen çocuk hayatta kalmayı başardı ancak gelişimi eskisi gibi olmayacak. Londra gezileri acıya dönüşen Fransız aile, eylül ayında ülkelerine geri dönmüştü.

Reuters’ın haberine göre şu an tekerlekli sandalyeye bağlı olan ve konuşma yetisini kısmen geri kazanan çocuğun bir kaç yıl boyunca 24 saatlik bakıma ihtiyacı olacağı tahmin ediliyor.

İngiliz basınının ulaştığı bilgilere göre hastalığından dolayı sosyal servisten destek alan Bravey, bakıcılarına ‘birini öldürme’ planlarından bahsetmişti. Hizmeti sağlayan kuruluş iddiaları yalanlıyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.