Koronavirüsün ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke arasında İngiltere yok

“Koronavirüs ikinci dalga olur mu?” şu anda milyonların kafasında bu soru var. İngiltere’nin önde gelen eğitim kurumlarından Oxford Üniversitesi’nin 45 ülke ve 25 bin vaka üzerinde yaptığı araştırma sonuçlandı. Yeni tip koronavirüs Covid-19 ikinci dalga gelme ihtimali en yüksek 10 ülke belli oldu. Koronavirüs ikinci dalga Türkiye’ye gelecek mi? sorusu da yanıt buldu.

Koronavirüs İkinci Dalga Olur mu?

Çin’in Vuhan kentinde başlayan, dünya genelinde 10 milyona yakın insanı etkileyen yeni tip koronavirüs Kovid-19, etkisini azalttı, sıkı tedbirler kaldırıldı, yeni normal hayata geçildi. Vaka sayıları önemli ölçüde azalsa da hala etkisini yitirmiş değil, hatta ikinci dalganın gelme ihtimalinin olacağı konuşuluyor. Önde gelen eğitim kurumlarından Oxford Üniversitesi, koronavirüs ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülkeyi açıkladı. Açıklamaya göre, koronavirüs salgınında ikinci dalganın yaşanma olasılığının en yüksek olduğu 10 ülke; Almanya, Ukrayna, Amerika, İsviçre, Bangladeş, Fransa, İsveç, İran, Endonezya ve Suudi Arabistan yer alıyor.

İngiliz Guardian’ın haberine göre Oxford Üniversitesi, bu sonuçlara 45 ülkede 25 bin vaka üzerinde yaptığı araştırmayla vardı. Türkiye, Belçika, Kanada, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Belarus, İtalya, İspanya, Singapur ve Hollanda ise tedbirlerin gevşetilmesine rağmen vaka sayılarında önemli derecede artışın görülmediği ülkeler olarak gösterildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.