Birleşik Krallık’ta koronavirüsten 171 kişi hayatını kaybetti

Birleşik Krallık’ta Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan yeni koronavirüs rakamlarına göre 171 kişi daha yaşamını yitirdi.

Bakanlığın internet üzerinden yaptığı yazılı açıklamaya göre 23 Haziran saat 09.00 itibarıyla toplam 237 bin 142 adet korona testi yapıldığı duyuruldu.

Test yapılan kişi sayısı açıklanmazken, 874 yeni vakanın tespit edildiği, böylece ülkedeki toplam koronavirüs vakasının 306 bin 210 kişiye ulaştığı belirtildi.

Yapılan açıklamada salgın sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı da paylaşıldı. Açıklamaya göre 22 Haziran saat 17.00 itibarıyla KOVİD-19 sebebiyle 171 kişinin daha yaşamını yitirerek, hastanelerde vefat eden toplam korona hasta sayısının 42 bin 927 kişiye ulaştığı bildirildi.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.