30 İngiliz milletvekilinden hükümete mektup

İngiltere’de bir grup milletvekili, Covid-19 nedeniyle yılan hikayesine dönen iptal ve iadelerle ilgili hükümete bir mektup yazdı. Havacılık Bakanı Kelly Tolhurt’a hitaben yazılan mektupta, Birleşik Krallık halkının milyarlarca poundluk rezervasyon iptali yaptığı ve acentelerdeki paralarını almak için mücadele ettiği kaydedildi.

Yaşanan süreçle birlikte seyahat sektörüne olan güvenin dibe vurduğu kaydedilen açıklamada, ”İngiltere’deki en büyük hava yolu şirketleri ve tur operatörleri, iadeleri yapma veya iadeler için belli bir süre verme konusunda ysaları ihlal ediyor.” denildi.

30 milletvekili tarafından imzalanan mektupta ayrıca, seyahat şirketlerinin para iadesi yerine müşteriye verdiği geri ödeme alacak çeklerinin Travel Trust Fund’un güvencsinde olup olmadığına dair de açıklama yapılması istendi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.