Manchester’da salgın devam ederken kaçak partilere 6 bin kişi katıldı

Manchester kenti yakınlarında önceki gece düzenlenen iki kaçak partiye 6 bin kişinin katıldığı açıklandı.

Parklarda ve ormanlık alanlarda düzenlenen partilerle ilgili bir açıklama yapan Manchester polisi, bunların corona virüsü kurallarını net bir şekilde ihlal ettiğini söyledi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, partiyi engellemek için bölgeye giden polislere fırlatılan nesneler nedeniyle polislerin geri çekilmek zorunda kaldığı açıklandı.

VAKA SAYISININ ARTMASINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

Yetkililer, bu iki illegal parti nedeniyle önümüzdeki günlerde vaka sayılarının artmasından endişe ediyor.

Cumartesi, İngiltere’de sokağa çıkma kısıtlamalarının başlamasından bu yana parkların en dolu olduğu günlerden biri oldu.

KISITLAMA KARARI SONRASI EN DÜŞÜK ÖLÜ SAYISI

Birleşik Krallık’ta son 24 saatte 36 kişinin corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Açıklanan veri, sokağa çıkma kısıtlamalarının başlamasından bu yana en düşük sayı oldu.

Öte yandan Birleşik Krallık’ta Pazar ve Pazartesi günleri, önceki günlerin tatil olması nedeniyle daha az ölüm ve vaka sayısı raporlara geçti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.