Elektrikli otomobillere 6 bin sterlin destek verilecek

İngiliz hükümeti eski nesil dizel ve benzinli motorlu araçlarını değiştirip(takas) elektrik motorlu araç alacaklara 6 bin sterlinlik destek vermeye hazırlanıyor.

The Telegraph’ın bugün yayınlanan haberine göre İngiltere Başbakanı Boris Johnson 6 Temmuz tarihine belirli teşvik ve desteklerin açıklanacağı önemli bir gün olarak bakıyor. Bu destekler sayesinde Birleşik Krallık’taki elektrikli otomobil satışlarının desteklenmesi hedefleniyor.

Günümüze baktığımızda Nissan’ın Sunderland’da yer alan fabrikasında tam elektrikli Leaf modelinin üretimi gerçekleşiyor. Ayrıca MINI de Oxford’da yer alan tesiste tam elektrikli Cooper modelini üretiyor.

Telegraph, hükümetin yapmayı planladığı hurda teşviki paketi sayesinde Nissan’ın ortağı olan Renault’un EV satışlarının Birleşik Krallık’ta artacağını belirtti. Böylelikle Sunderland’da yer alan tesiste ek kapasiteli olarak Renault Captur modellerinin üretileceği belirtiliyor.

Nissan İngiltere’de Renault modellerini üretecek!Planlanan destek programı sayesinde İngiliz markası olan Jaguar Land Rover’ın I-Pace modeline de düşük olan ilginin artması bekleniyor. I-Pace, Jaguar markasının tam elektrikli ilk SUV modeli konumunda. Avusturya’da üretilen bu modele ek olarak marka İngiltere’deki tesislerinde XJ elektrik ve Land Rover’ın elektrikli modellerinin üretimi üzerine yoğunlaşabilir.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.