Sağlık Bakanı Hancock yurt dışı tatili konusunda ‘iyimser’

Sağlık Bakanı Matt Hancock, bu yıl yurt dışında yaz tatili yapılabilme ihtimalini dışlamadığını belirterek, ”Temmuz ayından itibaren yurt dışı tatillerinin mümkün olabileceğine dair iyimserim.” dedi.

”Bunu kesinlikle dışlamıyorum”

ITV’nin sabah programına konuk olan Matt Hancock, deniz aşırı seyahatlerin mümkün olup olmayacağı konusunda öncesine göre daha iyimser olduğunu ifade etti. Koronavirüs konusunda işlrin beklenenden daha iyi gittiğini kaydeden İngiliz bakan, 8 Haziran’dan itibaren ülkeye gelecek her ziyaretçinin, kendi bulunduğu yede 14 gün karantinada kalacağını yineledi. Bu önlemin her üç haftada bir gözden geçirileceğini söyleyen Matt Hancock, ”Peki İngilizler temmuz ayından itibaren uçak biletlerini alıp yurt dışına seyahat edebilcek mi?” sorusuna ise, ”Bunu kesinlikle dışlamıyorum ancak dikkatli olmak zorundayız. Bu virüs kontrolden çıktığında neler olduğunu gördük.” yanıtını verdi.

Hükümetin ‘zorunlu olmayan seyahatlere’ karşı uyarısı sürüyor

İngiliz turistin en çok ziyaret ettiği İspanya, Portekiz, İtalya ve Yunanistan gibi ülkeler temmuz ayından itibaren ziyaretçi kabul etmeye başlayacakalarını açıkladı. Ancak İngiliz hükümetinin zorunlu olmayan tüm seyahatlere karşı seyahat uyarısı devam ediyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.