İskoçya’da dışarı çıkamadığı için evde beş gün aç kalan yaşlı kadını yardım görevlileri kurtardı

İskoçya'nın Glasgow kentinde gıda yardımları arttı
Image caption: İskoçya’nın Glasgow kentinde gıda yardımları arttı

İskoçya’da koronavirüs nedeniyle evden çıkmaktan korkan ve kendisine yemek getirecek kimsesi de bulunmadığı için evinde beş gün boyunca aç kalan 94 yaşında bir kadın, yardım görevlileri tarafından bulundu.

Salvation Army adlı yardım kuruluşu tarafından Glasgow’daki evinde bulunan kadına gıda yardımı yapıldı.

Adı açıklanmayan kadın, apartmanlarında yardım görevlilerinin kapı kapı dolaşıp ihtiyacı olan insanları tespit etme çalışması sırasında bulundu.

Salvation Army, Şubat ayından Nisan ayına ülkedeki 665 gıda merkezlerinden yaptıkları yardımların yüzde 63 arttığını söyledi.

Yardım kuruluşundan Tracy Bearcroft “Salgın başladığında yaşlılar için çok korkutucu bir tablo vardı. Evden çıkarlarsa hemen hastalık kapıp hastaneye gitmek zorunda kalacaklarını hissediyorlardı” dedi.

Bearcroft kendi gıda merkezlerinde son haftalarda dağıtılan gıdanın 10 kat arttığını, bunu sürdürmenin imkansız olabileceğini söyledi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.