İngiltere’de karantina uygulaması Bitcoin ticaretini de etkiledi

Yeni bir çalışma, İngiltere perakende yatırımcılarının Mart ayındaki devasa düşüşe rağmen Nisan ayında daha çok Bitcoin aldığını ortaya koyuyor.

İngiltere merkezli fintech şirketi Revolut, kripto ticaret uygulamasındaki kullanıcıların verilerini analiz etti ve Bitcoin’in 2020 yılının en düşük seviyelerine rağmen Mart ayı ortasında daha az kripto aldığını gösteren verilere ulaştı.

Revolut’un ortaya koyduğu İngiltere müşteri tabanı arasında Bitcoin alım ve satımındaki düşüş, İngiliz hükümetinin COVID-19’un yayılmasıyla mücadeleye yardımcı olmak için karantina önlemleri getirmesiyle de çakıştı.

Kripto Alımları %58 Düştü

Revolut’un İngiltere’de ve Avrupa’da 10 milyondan fazla kullanıcısı var. Bunların 3 milyondan fazlası uygulamayı Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple ve Litecoin satın almak ve ticaret yapmak için kullanıyor.

Avrupa tam karantina uygulamasına başladığında, İngiltere perakende tüccarları tarafından haftalık kripto alımları %58 oranında düştü ve Decrypt’e göre ortalama 540 Euro ila 230 Euro düşüş gösterdi.

Aynı zamanda, uygulamayı kripto ticareti yapmak için kullanan müşteriler Mart ayının ikinci yarısında faaliyetlerini %50 oranında azalttı.

Kripto Alım Satımı Nisan Ayında Arttı

Mart ayında karantina etkisinin düşüşe katkıda bulunmasına rağmen, senaryo Nisan ayında çok farklıydı.

Bitcoin fiyatlarının o dönemde yaklaşık %50 oranında toparlanmasıyla 3.800 dolar’lık en düşük seviyesinden 7.000 doların üzerine çıktı. Bu sayede Revolut’un İngiltere kullanıcılarının güveni tazelendi ve 20 Nisan itibariyle yatırımcılar alımlarda ortalama %57 daha fazla işlem yaparken, ticaret %68 oranında yükseldi.

Genel olarak, çalışma, uygulama kullanıcıları arasında satışın Nisan ayının son haftaları ile Mayıs ayının ilk haftası arasında %38 arttığını, satış emri boyutunun da aynı dönemde %13 arttığını gösteriyor.

Son olarak karantina süresi boyunca, Bitcoin (BTC) satın alma işlemlerine egemen oldu ve Revolut’un verilerine göre, kripto para ticareti pazarının toplam %51’lik payı Bitcoin’e ait. Bunu XRP, ETH ve BCH izledi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.