Polis işini yapamıyor: Kuralları çiğneyenler Başbakan Başdanışmanı Cummings’i örnek gösteriyor

İngiltere'de polisler, hükümetin kuralları kendileri için istedikleri gibi esnetmesinin işlerini zorlaştırdığını söylüyor
Image caption: İngiltere’de polisler, hükümetin kuralları kendileri için istedikleri gibi esnetmesinin işlerini zorlaştırdığını söylüyor.

İngiltere’de sokağa çıkma kısıtlaması altındayken 420 kilometrelik bir araba yolculuğu yapan ve halkın tepkisini çeken Başbakan Başdanışmanı Dominic Cummings, İngiltere polisinin de işini zorlaştırdı.

West Midlands Emniyet Müdürlüğü’nden polis David Jamieson, kuralları çiğneyen insanları durdurduklarında “Cummings yapabiliyorsa biz de yaparız” ve “Bize başka kural, Başbakanlık konutunda oturanlara başka kural uyguluyorsunuz” gibi yanıtlar aldıklarını söyledi.

Suç masasında komiserlik yapan Jamieson, hükümetin merkezindeki kişilerin kuralları esnek bir şekilde yorumlaması nedeniyle polislerin görevlerini etkili bir şekilde yapmasının neredeyse imkansız hale geldiğini belirtti:

“Kurallara, hükümete ve polisin kuralları uygulama kapasitesine güven son günlerde çok azaldı.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.