İngiltere Kamu Hizmetleri’nin Boris Johnson’ı eleştiren paylaşımı gündem oldu

Başbakan Boris Johnson’ın basın toplantısında başdanışmanı Dominic Cummings’i savunmasının ardından İngiltere Kamu Hizmetleri’nin Twitter hesabından Başbakan’ı eleştiren bir mesaj paylaşıldı.

Mesajda, “Küstah ve incitici. Gerçekleri eğip büken bu insanlarla çalışmak zorunda olduğunuzu düşünebiliyor musunuz?” deniyordu.

Civil Service tweet

Mesaj paylaşıldıktan kısa bir süre sonra silindi.

İngiltere Kamu Hizmetleri, hükümetin yürürlüğe koyduğu düzenlemelerin icrasından ve genel kamu hizmetlerinin işleyişinden sorumlu devlet kuruluşu olarak görev yapıyor. Kuruluşun tüm siyasi partilere eşit mesafede, tarafsız bir duruş sergilemesi bekleniyor.

NE OLDU?

Boris Johnson, istifa çağrılarıyla karşı karşıya olan başdanışmanı Dominic Cummings’i savundu ve “Yasaları çiğnemedi ve sorumlu davrandı” dedi.

Dominic Cummings, İngiltere’de sokağa çıkma kısıtlamalarının en katı biçimde uygulandığı dönemde Mart ayı sonunda, eşi koronavirüse yakalanmışken, onunla birlikte Londra’dan yaklaşık 416 kilometre uzaktaki Durham’a gittiği ortaya çıkmıştı.

Cummings Cumartesi günü gazetecilere yaptığı açıklamada ailesini ziyaret ederek “doğru olanı” yaptığını söylemişti.

Boris Johnson ise Pazar günü düzenlenen basın toplantısında “Her baba gibi içgüdülerini dinleyerek hareket etti” dedi.

Başdanışmanıyla yüz yüze bir görüşme gerçekleştirdiğini de söyleyen Boris Johnson şöyle konuştu:

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.