Londra Belediyesi toplu taşımadaki yoğunluğu azaltmak için yeni bisiklet yolları açıyor

bisiklet

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, koronavirüs bulaşma ihtimaline karşı toplu taşıma araçlarında yoğunluğu düşük tutmak, bunun için de bisiklet yollarının sayılarını artırmayı planlıyor.

Londra’nın en prestjli caddelerinden, Hyde Park ile Green Park’ı birbirine bağlayan Park Lane’in bir kısmı yol direkleriyle bölünerek bisikletlilere ayrıldı.

London Streetspace adı verilen projeyle kentteki pek çok yolun acil önlemler kapsamında benzer bir şekilde bölünerek bisikletlerin kullanımına ayrılması planlanıyor.

Planla ilgili konuşan Sadiq Khan, “Toplu taşıma sistemimiz Covid-19 baskısı altındayken Londralılara, araba kullanmaktan daha güvenli ve sürdürülebilir alternatifler sunmakta kararlıyım” dedi.

İngiltere’de bu hafta bazı işçiler işlerine geri dönmeye başlamıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.