İngiltere’de bir anne, oğlunun ölmeden önceki son sözlerini paylaştı

Londra’da yaşayan Anna Nyak, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ölen oğlunun hikayesini anlattı.

Emeka Nyak, otobüs şoförü olarak çalışıyordu ve pandemiye rağmen görevine devam etmek zorunda kaldı.

Annesi, oğlunun gerekli tüm önlemleri aldığını ve mümkün olduğunca evden çıkmamaya çalıştığını söyledi.

Ancak, 36 yaşındaki sürücünün işverenleri gereken koruma önlemlerini almadı ve otobüsü dezenfekte etmedi. Sonuç olarak, Nyak hastalandı.

Daily Mail’e konuşan, oğlunun yaklaşık iki hafta kendini izole ettiğini, ancak 4 Nisan’da durumunun kötüleştiğini belirten anne, şunları söyledi:

“Korkmuş bir haldeydi ve nefes almakta zorlanıyordu. Durumu son derece ağır bir hal aldı. Bana sürekli ambulansın ne zaman geleceğini soruyordu. Son sözü ‘Ben artık kalkamayacağım anne’ oldu.”
Emeka Nyak, sağlık ekiplerinin gelmesinden bir süre sonra hayatını kaybetti. Nyak dışında, Londra toplu taşıma sistemi çalışanı 9 kişi daha koronavirüsten öldü.

Koronavirüsten hayatını kaybedenlerin akrabaları, gerekli önlemleri almadığı gerekçesiyle ölümlerden Londra Belediye Başkanı Sadık Han’ı sorumlu tuttu.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.