İngiltere’de arama köpekleri koronavirüs tespiti için eğitiliyor

İngiltere’de arama köpekleri koronavirüs tespiti için eğitilmeye başlandı.Ülkede Tıbbi Tespit kurumu tarafından eğitilen köpekler, koku yardımıyla sıtma, kanser ve parkinson hastalarını tespit edebiliyor.

Köpeklerin yeni hedefi ise koronavirüs. Eğitimciler köpeklerin hastaları kokularından tanımaları için 6 haftalık bir eğitimden geçmeleri gerektiğini söylüyor.

Durham Üniversitesi ve Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu (LSHTM) ile birlikte çalışan yardım kuruluşu, arama köpekler, sayesinde havaalanları gibi kalabalık yerlerde tespitlerin kolayca yapılabileceğini söylüyor.

echo adrotate_group(2, 0, 0, 0);

Uzmanlara göre köpekler aynı zamanda değişen vücut sıcaklığı da anlayabiliyor. Bu köpeklerin ateşi olanları da tespit edebileceği anlamına geliyor.

Arama köpeklerinin tespitte kullanılması ile sağlık merkezleri üzerndeki baskının kalkması amaçlanıyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.