İngiltere’de 1 günde 563 kişi Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti: Toplam sayı 2 bin 352

Koronavirüs sebebiyle Birleşik Krallık’ta bir günde hayatını kaybedenlerin sayısı 563 kişi oldu. 31 Mart Salı günü saat 17.00 verileri olarak açıklanan rakamlara göre Birleşik Krallık’taki Korona ölümleri 2 bin 352’ye yükseldi.

Dün itibarıyla önceki günün verilerileri olarak yapılan açıklamda 393 kişinin öldüğü ve toplam sayının bin 808’e ulaştığı duyurulmuştu.

Bugün gelen son açıklama göre 563 kişi daha salgın sebebiyle hayatını kaybederek toplam sayı 2 bin 352’ye yükseldi.

Salgın nedeniyle hayatını kaybeden en genç kişi 13 yaşındaki bir erkek çocuğu olurken, söz konusu kişinin daha önceden hiçbir sağlık sorunu olmadığı açıklandı.

VAKA SAYISI 29 BİNİ AŞTI

İngiltere Sağlık Bakanlığınca açıklanan verilere göre 1 Nisan Çarşamba saat 09.00 itibarıyla Birleşik Krallık’taki Koronavirüs vaka sayısı 29 bin 474’ye yükseldi.

Şu ana dek toplam 152 bin 979 kişiye Koronavirüs testi yapıldığı açıklandı.

Dün itibarıyla İngiltere’de 10 bin 412 kişiye test yapıldığını açıklayan bakanlık, ülkede şu an için günde en fazla 12 bin 799 kişiye test yapılabildiğini duyurudu.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.