İngiliz hükümeti serbest çalışanlara da para yardımı yapacak

İngiltere’de hükümetin günlük yaptığı Koronavirüs basın toplantısında konuşan Maliye Bakanı Rishi Sunak, milyonlarca serbest çalışan ilgilendiren para yardımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs salgınına karşı başlatılan mücadeleler kapsamında ekonomik savaşın başladığı belirterek, zarar gören serbest çalışanlar için para yardımı vereceklerini duyurdu.

Bakan Sunak’ın açıklamasına göre serbest çalışanların aylık gelirinin en fazla 2 bin 500 pound olmak üzere %80’inin devlet tarafından karşılanacak.

Alınan karara göre serbest çalışanlara verilecek para, kişilerin son üç yıldaki aylık kazançlarının ortalaması alınarak belirlenecek.

Sunak, para yardımının 2019 yılı vergi ödemesinde serbest çalışan olarak kayıtlara geçen kişileri kapsayacağını da söyleyerek, serbest çalışanların %95’inin yardımlardan yararlanabileceğini belirtti.

Para yardımının yıllık geliri 50 bin pounda kadar olanlara yapılacağını söyleyen Bakan Sunak, kriterlere uyan serbest çalışanların en geç Haziran ayına kadar para yardımı almaya başlayacaklarını belirtti.

Devletin tüm işleri ve işyerlerini kurtaramayacağını da vurgulayan Sunak, yetkililerin para yardımı konusunda en çok ihtiyacı olan kişi ve firmaları tespit etmeye çalıştığını söyledi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.