Johnson hasta olursa görevi Dışişleri Bakanı Raab devralacak

Başbakan Boris Johnson’ın Sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, Johnson’ın hasta olması durumunda görevi Dışişleri Bakanı Dominic Raab devralacak.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın Sözcüsü, Johnson’ın hasta olması durumunda Dışişleri Bakanı Dominic Raab’ın görevi devralacağını duyurdu. Sözcü ayrıca, Raab’ın da hasta olması durumunda başbakanın, bakanlarından herhangi birisine sorumluluk verme yetkisine sahip olduğunu sözlerine ekledi.

 

Öte yandan, Johnson’ın koronavirüs (Covid-19) semptomları taşımadığı ve öksürmeye başlayan Raab’ın da virüs testinin iki kez negatif çıktığı belirtildi.Sözcü, Jonhson’ın Kabine üyelerinin, sosyal mesafe tedbirlerine uymak için resmi konut ve ofislerin bulunduğu Downing Street’ten ayrılacağını da belirterek, yarın yapılacak Kabine toplantısına birçok bakanın uzaktan katılacağını açıkladı. Sözcü “Şimdi ve gelecekte Kabine bakanlarının büyük bölümünün telekonferans yoluyla katılım sağlayacağını bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.