“Bana olan güveninizi boşa çıkarmayacağım”

Başbakan Boris Johnson, Brexit sürecinde gerilen halkı “konuyu kapatmaya” ve “iyileşmenin başlamasına izin vermeye” çağırdı.

Johnson, sonuçların belli olmasının ardından ülkenin kuzeyini ziyaret etti.

Daha önce İşçi Partisi’nin kalesi konumunda bulunan ancak son seçimde Muhafazakar Parti’ye oy veren bölgede halka hitap eden Johnson, “Bana güvendiniz, bu güveninizi boşa çıkarmayacağıma söz veriyorum.” dedi.

“İnsanların, nesiller boyu devam eden oy verme alışkanlıklarını değiştirmiş olduklarını biliyorum.” diyen Boris Johnson, “Kuzeydoğu halkının Muhafazakar Parti ve kişisel olarak ben kendim, bize olan güveninizi boşa çıkarmayacağımızı bilmenizi istiyorum.” şeklinde konuştu.

Buckingham Sarayı’na giderek Kraliçe 2. Elizabeth’ten hükümeti kurma görevini aldığını belirten Boris Johnson, çalışmalarına başladığını ve yeni parlamentonun pazartesi günü toplanacağını söyledi.

Johnson, oluşturacağı yeni kabinesini “halk hükümeti” olarak tanımlayarak, Brexit’i gerçekleştirmek için kendisine verilen yetkinin gereğini yerine getireceğini vurguladı.

Muhafazakar Parti’ye ilk kez oy verenlere seslenen Başbakan Johnson, “Bize ve bana gösterdiğiniz güven için teşekkür ederim. Güveninizin karşılığını vermek ve önceliklerinizi yerine getirmek için gece gündüz çalışacağız.” dedi.

Johnson, Brexit’e karşı olan ve partisine oy vermeyenleri de göz ardı etmeyeceğine, süreç içinde toplumda bölünmeler görüldüğüne işaret ederek, “Hangi tarafta olursanız olun, 3,5 yılın ve sık sık yaşanan sıkıcı tartışmaların ardından herkesi konuyu kapatmaya ve iyileşmenin başlamasına izin vermeye çağırıyorum.” diye konuştu.

“Bu ülke, kırgınlıklara ara vermeyi ve Brexit konusunda konuşmaya kalıcı olarak son vermeyi hak ediyor.” ifadesini kullanan Boris Johnson, en büyük önceliklerinden birinin Ulusal Sağlık Hizmetlerini (NHS) iyileştirme olacağını aktardı.

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.