Londra’da Filistin Festivali

Filistin kültürünü tanıtmayı amaçlayan Filistin Festivali Londra'da başladı.

Filistin kültürünü tanıtmayı amaçlayan Filistin Festivali Londra‘da başladı.

Britanya Filistin Forumu’nun düzenlediği Filistin Festivali, Londra’nın kuzey batısındaki Harrow’da ziyaretçilere kapılarını açtı.

Mutfağından gelenekleri ve sanatına uzanan geniş yelpazede Filistin’i tanıtmayı hedefleyen festival kapsamında “Filistin’in başkenti Kudüs” başlığıyla sempozyum da gerçekleştirildi.

Filistin Forum Başkanı Zaher Birawi, yaptığı açıklamada, İngiltere‘deki genç Filistin neslinin önemine dikkat çekerek, “Yaşlı nesil İngiltere’ye entegrasyonda daha az başarılı oldu. Yeni nesil özellikle de siyasi sahnede elle tutulur katkılar yapmalı ki İngiltere’de Filistin söylemini sağlamlaştırabilelim.” dedi.

“Çocuklar için Filistin Müzesi” başlıklı bir bölüme yer verilen festival kapsamında Filistin konulu resim sergisi de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

İki gün sürecek festivale, yaklaşık 3 bin ziyaretçinin katılması bekleniyor. (HABERLER.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.