Almanya’dan İngiltere Başbakanına çağrı

Michael Roth, Brexit (İngiltere’nin AB’den ayrılması) nihai anlaşma konusunda destek alması için İngiltere Başbakanı Theresa May'e yapıcı fikirlerle gelme ve sorumluluk alma çağrısında bulundu.

Almanya’nın Avrupa Birliği İlişkileri Bakanı Michael Roth, Brexit (İngiltere’nin AB’den ayrılması) nihai anlaşma konusunda destek alması için İngiltere Başbakanı Theresa May’e yapıcı fikirlerle gelme ve sorumluluk alma çağrısında bulundu.

Avrupa Birliği İlişkileri Bakanı Michael Roth, Avrupa Birliği Bakanlarının yapacağı toplantı için geldiği Lüksemburg’da gazetecilere açıklama yaptı. Roth Berlin’in, İngiltere Başbakanı Theresa May’in Parlamentoda çoğunluğun desteğini alma konusunda çektiği zorlukların farkında olduğunu kaydetti. İngiliz Bakan, İngiltere’nin Kuzey İrlanda için maddi bir sınırdan kaçınması pozisyonuna yönelik olarak AB’nin gideceği sınırlı bir manevra alanı olduğunu belirtti.

Michael Roth, Başbakan Theresa May’e bir mesajı olup olmaması konusundaki bir soruya ise, May’e “sorumluluk al ve yapıcı ol” çağrısı yaptı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.