İngiltere’de beklenen karar: ‘Tıbbi esrar’ kullanımı yasallaştı

İngiltere’de 1 Kasım itibariyle doktorlar hastalarını, esrar ve esrar kaynaklı ilaçlar ile tedavi edebilecek.

İngiltere’de 1 Kasım itibariyle doktorlar hastalarını, esrar ve esrar kaynaklı ilaçlar ile tedavi edebilecek.

İngiltere İçişleri Bakanı Sajid Javid, doktorların esrar içerikli ilaçları 1 Kasım’dan itibaren hastalara reçete edebileceğini söyledi.

Yeni düzenlemenin İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda için geçerli olduğu açıklandı.

Tıbbi kullanım için esrar bazlı ürünlere ilişkin yeni düzenlemeleri belirleyen Bakan Javid, şunları söyledi:

“Bu düzenleme, esrar içerikli ürünleri açıkça mevcut ilaç çerçevesine taşıyor. Bu düzenlemeler kendi içinde bir son değildir. ACMD (Uyuşturucuların Kötüye Kullanımı Danışma Konseyi) uzun süreli bir araştırma yapacak ve Ulusal Sağlık ve Bakım Mükemmelliği Enstitüsü (Nice), gelecek yıl ekim ayında sağlık personellerine esrar içerikli ilaçların kullanımı konusunda tavsiyede bulunmak üzere görevlendirildi. Hükümet, ACMD’nin nihai tavsiyesini sunduğunda kanıt tabanı geliştirip gözden geçirdikçe, söz konusu düzenlemenin etkisini yakından izleyecektir.”

 

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.