İngiltere’nin en tehlikeli ‘örümceği’ Londra’daki okullarda görüldü

Örümcek istilası nedeniyle Londra’da 4 okul kapatıldı.

‘False widows’ olarak adlandırılan örümcek türünün istilası nedeniyle Londra’nın doğusunda bulunan Ellen Wilkinson Primary School, Star Primary School, Lister Community School ve Rokeby School kapatıldı.

Çarşamba günü Londra’nın doğusunda gerçekleşen örümcek istilası nedeniyle okullar kapatılarak tedbir alındığı açıklandı.

50 peny büyüklüğün olan ‘False widows’ olarak adlandırılan örümcek türü, İngiltere’deki ‘en tehlikeli’ örümcek türü olarak nitelendiriliyor.

Newham Belediyesi, ‘çocukların eğitim almaya devam edebilmelerini sağlamak amacıyla okullarda çalışmaların başlatıldığını’ söyledi.

Newham Belediyesi’nin çevre ekibinin rutin bir kontrol sırasında fark ettiği örümcek istilası hakkında velilere bilgilendirici mektup gönderildiği açıklandı.

Okulların ne zaman açılacağı bildirilecek.

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.